Hubnutí bez JOJO efektu, natrvalo a s úsměvem! JAK ZAČÍT?

Máte kila navíc? Vyzkoušeli  jste  již nejrůznější  metody,  jak hubnout? Mohli byste psát romány na téma hubnutí? Pak je nejvyšší čas začít hubnout s rozumem a natrvalo!

Pokud se vám podaří opravdu nějakou razantní dietou zhubnout, většinou po nějaké době naberete ještě o něco více, než jste zhubli a  kila narůstají geometrickou řadou. S každým výkyvem přibývá procento tuku v těle (při hubnutí odchází také svalovina, při tloustnutí nabíráme především tuk), váš metabolismus se stává stále úspornější a úspornější (tělo si pamatuje na chvíle hladovění, a když potom přijde období hojnosti, ve zvýšené míře energii ukládá do tukových zásob na další hladomory).

Hubnout však můžete s rozumem, natrvalo a s radostí!

Hubnutí už vám nebude odebírat životní energii, správný životní styl bude tak samozřejmý, jako je např. čištění zubů. Pokud jste nachystáni k takovému pojetí hubnutí, pojdťe se do toho pustit!

1)     MYSLETE NA SVÉ ZDRAVÍ

Pokud máte pochybnosti o svém zdravotním stavu, poraďte se o úmyslu hubnout, zejména o svých pohybových možnostech, s lékařem.

2)     „VE DVOU SE TO LÉPE TÁHNE“

Zkuste si najít někoho, kdo bude hubnout společně s vámi. Pokud se vám to zdaří, dohodněte si alespoň jeden den v týdnu, kdy se budete společně scházet, debatovat, jak se vám dařilo plnit úkoly daného týdne, sdělovat si, co vám nejvíce pomohlo a co vám „dalo nejvíce zabrat“. Budete si vzájemně poskytovat oporu a podporu. Vzájemnou podporu si můžete dodávat i prostřednictvím internetu či SMS nebo prostřednictvím kurzů zdravého hubnutí. Zkuste se zaregistrovat do STOBklubu a najděte podporu v ostatních hubnoucích.

Jestliže nikoho nesežene nebo jste spíše samotářského založení, můžete samozřejmě úspěšně hubnout i samostatně.

3)     SLEDUJTE VAŠE ÚSPĚCHY

Zajistěte si kvalitní váhu, abyste se mohli pravidelně vážit. Cílem je sice změna životního stylu, ale protože důsledky posilující změnu vašeho chování jsou více než vzdálené, údaj na váze vám poskytne zpětnou vazbu pružněji. Nebuďte však otroky váhy, která nemůže přesně zhodnotit vaše úsilí, nedopusťte, aby číslo na váze řídilo váš život. Pokud máte možnost, změřte si procento tuku v těle, sledujte i přírůstek svalové hmoty, pokud jste začali cvičit.

Ti, kteří začnou pravidelně cvičit, mohou očekávat zvýšení svalové hmoty na úkor tukové. Svaly jsou těžší než tuk, a tak váha ani nemusí ukázat velké váhové úbytky, ale bude vám třeba volné oblečení a sníží se právě množství tuku. V každém případě si můžete změřit obvod pasu, který je velmi vypovídajícím ukazatelem hubnutí.

4)     NEŽ ZAČNETE HUBNOUT, VYFOTOGRAFUJTE SE

Jen porovnáním fotografií mnohdy skutečně poznáte rozdíl.

5)     STANOVTE SI REÁLNÝ CÍL

Nedávejte si příliš vzdálený a velký cíl, mnohdy i malá změna postačí k velké radosti a chuti pokračovat dál.

6)     SLEDUJTE, CO JÍTE

Nejideálněji začněte zapisovat vše, co sníte a nechte si poradit naším programem Sebekoučink nebo využijte individuální poradenství.

7)     VĚNUJTE SE PRAVIDELNĚ POHYBU

Myslete na dostatek rutinního pohybu, najděte si informace o cvičení, které by vás bavilo. Týdně bychom v ideálním případě měli věnovat 150 minut pohybové aktivitě o střední intenzitě.

Autor článku: STOB s.r.o.

Zdroj foto: Pixabay.com