Pitný režim s pohybem ruku v ruce!

sportovci

Začneme-li intenzivněji sportovat, jistě nás napadne otázka, jak podpořit efekt cvičení vhodnou stravou a také vhodným pitným režimem. Toto téma zajímá většinou ty, kteří chtějí prostřednictvím pohybu shodit nějaký ten kilogram navíc. Ale ani ten, kdo se pohybu věnuje „jen“ pro radost či pro zvýšení tělesné kondice, by neměl oblast stravování a pitného režimu podceňovat.

Jak na pitný režim při sportu?

V první řadě si musíme uvědomit, že tekutiny je nutné doplňovat průběžně, tedy nejen když sportujeme. Při běžných klimatických podmínkách a nenáročné fyzické aktivitě se doporučuje denně vypít 2-3 litry neslazených nápojů. Pokud je velmi horké počasí či vykonáváme fyzicky náročnou aktivitu, je potřeba příjem tekutin přiměřeně zvýšit. Nezapomeňme, že míváme utlumené signály pocitu žízně a nezřídka tedy pijeme velmi málo. Proto mysleme na pravidelný pitný režim a nezapomínejme na něj ani v průběhu pohybové aktivity a po jejím skončení.

Co pít při sportu?

Zcela jistě nepochybíme, když zvolíme pitnou vodu z vodovodu nebo pitnou vodu balenou. Při sportu raději pijme nápoje neperlivé, perlivé by nemusel náš organismus dobře snášet. Své místo mají v pitném režimu při sportovní aktivitě a po ní i mírně přislazené minerální vody s příchutí, které doplní tekutiny a energii. Pokud se jedná o velmi náročnou aktivitu v teplém prostředí, kdy ztrácíme větší množství tekutin pocením, je dobré doplnit vypocené látky iontovým nápojem.

Převzato z: http://www.stobklub.cz/clanek/pitny-rezim-s-pohybem-ruku-v-ruce-/

Autor článku: STOB s.r.o.

Zdroj foto: Pixabay.com